Оглядова екскурсія по місту з відвідуванням музею Пирогова..
Багато історичних та архітектурних пам'яток розташовані у Вінниці. Унікальне і, мабуть , найбільш давнє місце тут - це залишки середньовічного комплексу захисних споруд монастирів єзуїтів та домініканців. Дерев'яні шедеври початку XVIII століття - Миколаївська ( 1726 ) та Юр'ївська церкви (1726 ), комплекс монастирських будівель в ХVII - XVIII століть , унікальні конструкції ХVІ -ХІХ століть , що збереглися до наших днів , не залишать байдужим будь-якого туриста. Видатний вчений і громадський діяч , засновник військово -польової хірургії М. І. Пирогов жив на околиці Вінниці . Його Меморіал складається з будинку вченого, маєтку ( парктаі сад ) площею 16 га , родинної церкви, де вже 125 років покоїться забальзамоване тіло Пирогова.
15:30-17:00
Екскурсія ставкою Гітлера «Вервольф»
Ми побуваємо в одній з найвідоміших ставок Гітлера, де він командував Східним фронтом. Вибір Гітлера випав на це місце після консультацій з астрологами з Інституту окультних наук . Це місце , де був обладнаний основний штаб , з автономним живленням , артезіанськюю свердловиною та майже сотнею інших будівель , обладнаних за останнім словом техніки (деякі з них використовується донині ) . Підземна частина штабу простягалася вниз на 7 поверхів. Сьогодні ми можемо бачити багато фрагментів бетонних блоків з арматурою . Після відступу німців проводилися дослідження і розкопки , однак вони тільки склали ідеї і припущення про таємниці , які зберігає цей незвичайний об'єкт. Якщо ви відвідаєте це місце вдень, ви будете насолоджуватися спокійною красою природи , але якщо ви прийшли туди вночі , ви побачите безшумні тіні людей, що входять в таємні проходи в підземеллі . Але знайте: "Вервольф " (" Перевертень " ) часто не відпускає тих , хто прийшов сюди , ревно захищаючи свої секрети. Приїжджайте в це загадкове місце і , може бути , вам вдасться дізнатися , що хотів сказати злісний дух перевертня ...
17:30
Повернення до Вінниці. Поселення до готелю.
День 2
09:00
Сніданок у готелі.
Відправлення у Немирів.
11:00-12:00
Екскурсія Немировом.
Багатий на історичну спадщину Немирів не залишать байдужим жодного туриста. Місто було свідком багатьох історичних подій, горіло у вогні битв з шляхтою, булостолицею сарматського князівства. Протягом довгого часу мальовниче місто було маєтком відомого роду Потоцьких. Герцог Болеслав Потоцький був відомий своєю меценатською діяльності . Його онучка Марія Потоцька (княгиня Щербатова в заміжжі ) стала останньою жінкою - поміщиком в Немирові. Її двоповерховий палац, побудований у неокласичному стилі, залишився недоторканими. У ньому функціонує санаторій «Авангард» Туристи можуть помилуватися інтер'єрами палацу, що добре зберіглися. Всі стіни прикрашені картинами українських майстрів.
13:30-14:30
Екскурсія селищем Печера ( родова усипальня Потоцьких, дерев'яна церква Різдва ).
Розкішний парк, кілька господарських будівель і мавзолей - усипальниця -усе , що залишилося від колись багатої садиби Потоцьких - Свейковських Майже повністю збереглася первісне прямокутне планування парку з величною чотирирядною липовою алеєю з 250 -річними липами, яка вела від головних воріт до палацу. Парк терасами спускається по схилу до річки та купалень, його прикрашають гроти і єдина збережена паркова скульптура. Зі зворотного боку парку знаходиться каплиця-мавзолей, збудована в неороманському стилі за проектом арх. В. Городецького у 1904 р. В радянські часи вона використовувалася в якості кінотеатру. Зараз це костел Св. Андрія Також збереглося кілька господарських будівель , спроектованих на початку XX в .
15:00-16:00
Екскурсія Тульчином (палац Потоцьких).
Палац Станіслава Потоцького вважається кращим зразком класицизму в Україні. За часів Потоцьких палац блищав своєю розкішшю і пишністю: позолота і складна ліпнина, розкішні меблі, стіни, прикрашені картинами Рафаеля і Рембрандта (три картини з Тульчина знаходяться в паризькому Луврі). Тут полюбляли бувати поет А.С. Пушкін, польські поети Станіслав Трембецький та Юліуш Словацький, письменник Франтішек Ковальський та інші видатні особистості того часу.
16:00-18:00
Повернення до Вінниці
День 3
09:00
Сніданок у готелі.
Відправлення до с. Лядова.
12:00-14:00
Екскурсія Лядовським скельним монастирем.
Лядовський Свято-Усікновенський скельний монастир розташований на високих крейдяних кручах з цілющими джерелами. За переказами, заснований у 1013 р. прп. Антонієм Печерським, який повертався в цей час з Афона в Київ. Це був перший печерний скит, заснований Антонієм Печерським, і перший християнський монастир у цьому краї. Монастир відігравав важливу роль у політичному житті України. Так, в 1649 р. ігумен Лядавського монастиря Павло з ієромонахом Никифором стали першими послами Б. Хмельницького до московського царя Олексія Михайловича.
17:00-18:00
Прибуття в Браїлів. Екскурсія по жіночому монастирю.
Браїлівський Свято-Троїцький жіночий монастир заснований у 1635 р. з ініціативи магната М. Кропивницького. У 1740 р. волинський воєвода. Потоцький заснував його як монастир католицького ордена тринітаріїв. Ченці цього екзотичного для України ордену спеціалізувалися на викупі християн з турецького полону.